Kako ukloniti buđ sa zidova?

Podeli

Primetiti buđ u kući nije ni malo prijatno, već naprotiv alarmantno. Srećom, male površine buđi uglavnom ne izazivaju bolesti, ali ako ne znate kako da ih se rešite i sprečite dalje širenje, onda to postaje veći problem.

Kako ukloniti budj sa zidova?

Zato, čim je otkrijete, objavite joj rat. Dok je još na manjoj površini, jer ona zna i te kako da se proširi. Bez ikakve sumnje, može da izazove alergijske reakcije i pokretač je mnogih bolesti disajnih organa. Zato sa vama delimo kako da objavite rat ovoj, ni malo naivnoj pojavi u mnogim domovima.

Buđ na zidu

Kako dođe zima i vlažni dani, mnoge muči isto pitanje: Kako skinuti buđ sa zida? Ta uporna pojava nastaje zbog ogromne vlage untar unutrašnjeg prostora. Ne samo što ima neprijatan miris, već je okidač i za astmu ili bronhitis, a donosi i mnoge druge zdravstvene probleme.

Kako se zaštiti?

Da se ne bi pojavio ovaj problem u vašem domu, neophodno je da unutar kuće nema vlage. Rešenje je u dobroj izolaciji kuće i redovnom grejanju svih prostorija. Ako, pak niste u stanju da izdvojite dovoljno novca za dobru izolaciju zidova, postoji i ekonomičnije rešenje, a to su električni skupljači vlage.

Ove mašine kupe višak vode iz vazduha. Pomažu da vam dom ostane suv ili da vlažnosti ima što manje, o čemu u principu odlučujete vi, jer podešavate koji procenat je po vas i vaše ukućane optimalan.

Međutim, neki ljudi prosto ne vole elektroniku i dalje se uzdaju u stare metode čišćenja. Zato u daljem tekstu navodimo kako da se rešite i buđi i gljivica uz pomoć onoga što većina od vas već ima u svojim domovima.

Kako da uklonite buđ ako tek počinje da se pojavljuje u kući?

Izbeljivač

Verovali ili ne, izbeljivač ubija svaku vrstu ove napasti, sem ako nije zahvatila i zid i delove pločica, stakla i slično tome. Kako izbeljivač zbog svojih hemijskih sastojaka ne spada u „zdrave“ mirise, sobu treba da izvetrite pre i posle nanošenja, kao i da ga nanosite dok imate rukovice na rukama.

Sirće

Kada kažemo sirće mislimo na belo sriće destilovano. Sipajte sirće u flašu sa rasprskivačem i nanosite ga na deo koji je problematićan nekoliko dana u nedelji, a potom posle 20-ak minuta očistite tu površinu na uobičajeni način. Sirće je odlično za sve vrste buđi, samo morate biti uporni.

Soda bikarbona

Odlično sredstvo za uklanjanje buđi i na zidu i na garderobi je soda bikarbona.  Jedna kašičica se stavlja u pola litra vode i tom mešavinom se prska problematični zid. Pohvalno je ovde dodati i miks sa sirćetom, tačnije u miks sa sirćetom dodati i sodu bikarbonu, pa tretirati površinu koja je zahvaćena.

Hidrogen

Saveznik za uklanjanje buđi je i hidrogen. Pomoći će da se na brz način rešite ove napasti. Hidrogen možete nanositi samostalno ili u kombinaciji sa sirćetom i sodom bikarbonom jednom dnevno.

Savo za buđ

Ukoliko imate ovaj problem koji je prisutan godinama ili se već znatno proširio, onda treba taj zid da očistite namenskim Savo proizvodom. Efikasan je na svim vrstama materijala na kojima postoji problem, a možete ga naći OVDE.

Šta nakon čišćenja?

Potrebno je da se uverite da ste ovu neprijatnost sasekli u korenu. Posle vam ostaje da održavate zid jednom mesečno, ne bi li bila u potpunosti pobeđena, a postoji mogućnost i da dom okrečite onim bojama, koje su namenjene upravo za sanaciju te napasti.

Prvo se na mesto gde je izbila nanosi tako reći aplikator koji je bezbojan, a posle se nanose specijalne boje kojima se zid prekreči.

Ukoliko i vi imate tajni sastojak uz pomoć kojeg se rešavate ove neprijatnosti, pošaljite nam mejl ili nam ostavite komentar.


Podeli

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *